معرفی کتاب های کودک و خردسال

In the name of Allah
معرفی کتاب های EFP 1-2

معرفی کتاب های EFP 1-2

 
کتاب های EFP 1-2  ویژه ی خردسالان ایرانی می باشد. این کتاب ها به صورت هدفمند از تکنیک های نوین آموزش زبان در جهت معرفی، تثبیت و رونق فرهنگ خودی و ایجاد خلاقیت در نوآموزان استفاده می نماید. هدف عمده ی این کتاب ها آشنایی زبان آموز در سطح گفتاری و شنیداری می باشد. این کتاب ها در ۱۰ درس طراحی شده اند و محتوای آن ها شامل موارد زیر می باشد:

 

ساختار (!Now, say)

 
در هر یک از این کتاب ها چند جمله کاربردی و روزمره به صورت الگویی به نوآموزان آموزش داده شده و با فراگیری کلمات جدید نوآموزان قادر به تولید مستقل جمله های جدید خواهند بود. این جملات الگویی شامل ساختار to be، have، و … است.

 

 

کلمات جدید(New words)

 
در این بخش نوآموزان واژگان پرکاربرد روزمره را با توجه به ساختارهای آموزش داده شده خواهند آموخت. واژگانی همچون میوه ها، رنگ ها، صفت ها، اعداد، مشاغل و ….
 
 

 

شعر  (!Now, sing)

 
به طور کلی، در این دو مجموعه از کتاب ها، نوآموزان پنج شعر انگلیسی فرا خواهند گرفت. این شعر ها شامل واژگان جدید و ساختارهای ساده است و با توجه به فضای موزون شعرها به یادگیری و تثبیت ساختارها و واژگان کمک قابل توجهی می کند. شعرهای یادشده شامل شعر به نام خدا(In the name of Allah)، تو کی هستی؟ (?Who are you)، یک، دو، سه … (One, two, three …)، رنگ ها (Colors) و مشاغل (Jobs) می باشد.
 
 

 

 

 

داستان (Story)

 
این بخش شامل مجموعه داستان های ترمه و تپل می باشد. هدف از این داستان ها نه تنها فراگیری واژگان جدید بلکه ایجاد خلاقیت در نوآموزان از طریق داستان پردازی و خلق موقعیت های جدید است. در مجموع، دو کتاب اول شامل ده داستان جذاب حاوی یک نکته تربیتی است که به صورت پویانمایی (انیمیشن) به نوآموزان ارائه می شود.

 

بازی (!Now, play)

 
به طور کلی ده بازی در کتاب اول و دوم طراحی شده که هدف از آن ها تثبیت آموخته های نوآموزان و ایجاد فضای چالشی بین آن ها می باشد. در برخی از این بازی ها آموزش واژگان و ساختارهای جدید به صورت ساده انجام می شود.

مکالمات کوتاه و کاربردی (!Now, talk)

این بخش یکی از کاربردی ترین بخش های کتاب بوده که نوآموزان را با اصطلاحات و ساختارهای لازم در برقراری ارتباط با دیگران آشنا می کند. موضوعات این مکالمات شامل سلام و احوالپرسی، معرفی خود و دیگران، تعارف خوراکی به دیگران، ابراز احساسات شخصی در مورد رنگ ها و … می باشد.
 

 

 

حالا خطوط را پررنگ کنید! (!Now, follow the lines)

 
هدف از این بخش از کتاب ها تشویق نوآموزان در به دست گرفتن قلم و ترسیم خطوطی است که در نوشتار حروف انگلیسی کاربرد فراوان دارد. در کتاب EFP1 این بخش شامل پررنگ کردن خطوط کم رنگ مستقیم، مورب، زیگزاگ و … بوده و در کتاب EFP2، حروف انگلیسی به عنوان بخشی از یک تصویر در اختیار نوآموزان قرار می گیرد. لازم به ذکر است در این مرحله نوآموزان تنها به صورت نامحسوس و ناخودآگاه با شکل نوشتار حروف انگلیسی آشنا شده و نامی از حروف یا صداهای آن مطرح نمی شود.
 
 

 

حالا رنگ آمیزی کنید! (!Now, color)

 
این بخش مختص به کتاب EFP1 بوده و شامل یک تصویر سیاه و سفید است. نوآموزان در کنار آشنایی با نام تصویر، نام دو رنگ را نیز آموخته و از آن ها در رنگ آمیزی تصویر مورد نظر استفاده می کنند.

 

حالا نقاشی بکشید! (!Now, draw)

 
در انتهای هر یک از دروس بخشی تحت عنوان “حالا نقاشی بکشید!” وجود دارد و از نوآموز خواسته می شود طبق خلاقیت و سلیقه خود تصویر یکی از شخصیت ها یا کلمه های جدید درس را در آن نقاشی کند.

 

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود در مورد

    • خود و اعضای خانواده و دوستان خود

    • شغل پدر و مادر و دیگران

    • اشیاء

    • رنگ ها

    • اعداد

    • داشته های خود

    • تعاملات روزمره و موارد مشابه صحبت کرده و سوال بپرسد.

 
 
معرفی کتاب EFP 3

معرفی کتاب EFP 3

 
 
کتاب  EFP 3 ویژه ی کودکان سنین ۷ سال به بالا می باشد. هدف از این کتاب، آشناسازی زبان آموزان با زبان انگلیسی در سطح گفتاری و شنیداری و آشنایی با حروف الفبای انگلیسی است. این کتاب در 10 درس طراحی شده و محتوای آن شامل موارد زیر است:

کلمات جدید(New words)

 
صفحه نخست هر درس اختصاص به آموزش شش کلمه کاربردی دارد. این کلمات به ترتیب شامل صفت ها 1، مشاغل، اشیاء، صفت ها 2، وسایل اتاق، میوه ها، لباس ها، آب و هوا، صفت ها 3، و افعال کنشی می باشد.
 
 

 

ساختار (!Now, say)

 
در این بخش یک یا چند جمله الگویی با ساختاری پرکاربرد به زبان آموزان آموزش داده می شود و سپس با تکنیک !Now, produce ETP تثبیت می گردد. این ساختارها شامل ساختار to be به اضافه صفت ها و مشاغل، پرسش و پاسخ ?Wh، ساختار How many…، ساختار like، ساختار have/has و … است.
 
 

 

بگویید و رنگ آمیزی کنید! (!Say & color)

 
در این بخش زبان آموزان با (شکل بزرگ و کوچک) سه حرف از حروف الفبای انگلیسی و صدای آن حرف به اضافه یک کلمه که با همان حرف آغاز می شود آشنا می گردند. سپس با رنگ آمیزی حروف و گوش دادن به فایل صوتی، سعی در تقویت و تثبیت یادگیری این بخش می شود.
 
 

 

مکالمات کوتاه و کاربردی (Conversation)

 
در این بخش زبان آموزان مکالمه های کوتاهی را می آموزند که شامل اصطلاحات و پرسش و پاسخ های لازم و ضروری در مکالمات روزمره است. به عنوان مثال می توان به موضوعاتی چون پرسیدن سن و سال، معرفی اسباب بازی ها، پرسیدن رنگ ها، درخواست برای دریافت کردن یه شیء، پرسیدن درباره نوع غذا و … اشاره کرد.

 

شعر  (Song)

 
شعرهای مورد آموزش در این بخش شامل واژگان جدید و ساختارهای ساده است که با توجه به فضای موزون شعر ها به یادگیری و تثبیت ساختارها و واژگان کمک قابل توجهی می کند.
 
 

 

داستان (Story)

 
این بخش شامل مجموعه داستان های ترمه و تپل می باشد. هدف از این داستان ها نه تنها فراگیری واژگان جدید بلکه ایجاد خلاقیت در زبان آموزان از طریق داستان پردازی و خلق موقعیت های جدید است. در هر داستان علاوه بر یادگیری شش کلمه جدید، زبان آموزان به پرسش هایی پاسخ خواهند داد که به مهارت گفتاری آن ها کمک شایان توجهی می کند.

 

بازی (Game)

 
بازی های این کتاب در جهت تثبیت و تقویت آموخته های زبان آموز و ایجاد فضایی شاد در کلاس ها طراحی شده است.

 

بیشتر یاد بگیرید! (!Learn more)

 
در این بخش زبان آموزان با رنگ ها و اعداد آشنا خواهند شد.
 
 

 

بیشتر تمرین کنید! (!Practice more)

این بخش برای هر درس در دو صفحه طراحی شده و زبان آموزان پس از یادگیری کامل درس به جهت تمرین و ارزیابی میزان یادگیری خود تمرین ها را انجام داده و توسط مدرس تصحیح می شود.

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود در مورد

  • خود و اعضای خانواده و دوستان خود

  • شغل پدر و مادر و دیگران

  • اشیاء و رنگ ها و اعداد

  • آب و هوا

  • داشته های خود و دیگران

  • و دعوت کردن دیگران به انجام مجموعه ای از افعال و موارد مشابه صحبت کرده و سوال بپرسد.

 
 
معرفی کتاب EFP 4

معرفی کتاب  EFP 4

 
 
کتاب EFP4   چهارمین کتاب از مجموعه کتاب های EFP می باشد. این کتاب ها در 10 درس طراحی شده اند و محتوای آن ها شامل موارد زیر است:

 

ساختار (!Now, say)

 
در این بخش یک یا چند جمله الگویی با ساختاری پرکاربرد به زبان آموزان آموزش داده می شود و سپس با تکنیک !Now, produce ETP تثبیت می گردد. این بخش علاوه بر آموزش جملات الگویی، حاوی کلمات جدید مربوط به ساختار درس می باشد. این ساختارها شامل ساختار can (جملات خبری، سوالی و منفی)، پرسش و پاسخ ?Wh، ساختار adj+noun، ساختار want، ساختار They … و We…، ساختار جمع، ساختار سوالی و جملات امری و … است.

 

کلمات جدید(New words)

 
کلمات جدید این کتاب به تناسب ساختار هر درس برگزیده شده و شامل اسامی، صفت ها، افعال و … می باشد.
 
 

 

بگویید و بنویسید! (!Say & write)

 
در این بخش، زبان آموزان با چگونگی نوشتن سه حرف از حروف الفبای انگلیسی بر روی چهار خط به اضافه دو کلمه که با همان حرف شروع می شود آشنا می گردند. سپس با رونویسی حروف، یادگیری زبان آموزان در این زمینه تقویت می شود.
 
 

 

 

 

مکالمات کوتاه و کاربردی (Conversation)

 
در این بخش زبان آموزان مکالمه های کوتاهی را می آموزند که شامل اصطلاحات و پرسش و پاسخ های لازم و ضروری در مکالمات روزمره است. به عنوان مثال می توان به موضوعاتی چون تعارف به خوردن غذا و ورود به اتاق، حدس زدن، پرسیدن در مورد تعداد دوستان و خواهر و برادر، و موافقت کردن درباره یک موضوع و … اشاره کرد.
 
 

 

شعر  (Song)

 
شعرهای مورد آموزش در این بخش شامل واژگان جدید و ساختارهای مرتبط با درس است، که با توجه به فضای موزون شعرها، به یادگیری و تثبیت ساختارها و واژگان کمک قابل توجهی می کند.
 
 

 

داستان (Story)

 
این بخش شامل مجموعه داستان های ترمه و تپل می باشد. هدف از این داستان ها نه تنها فراگیری اصطلاحات و کلمات جدید در قالب جملات است بلکه به زبان آموزان کمک می کند که بتوانند در موقعیت های مشابه از آموخته های خود استفاده کنند. در هر داستان علاوه بر یادگیری کلمات و اصطلاحات جدید، زبان آموزان به پرسش هایی پاسخ خواهند داد که به مهارت گفتاری آن ها کمک شایان توجهی می کند.
 
 

 

بازی (Game)

 
بازی های این کتاب در جهت تثبیت و تقویت آموخته های زبان آموز و ایجاد فضایی شاد در کلاس ها طراحی شده است.

 

 

 

بیشتر یاد بگیرید! (!Learn more)

 
در این بخش، زبان آموزان با روزهای هفته و ادامه اعداد آشنا می شوند.
 
 

 

 

 

بیشتر تمرین کنید! (! Practice more)

 
این بخش برای هر درس در دو صفحه طراحی شده و زبان آموزان پس از یادگیری کامل درس به جهت تمرین و ارزیابی میزان یادگیری خود تمرین ها را انجام داده و توسط مدرس تصحیح می شود.

 

بخوانید و بنویسید! (!Read & write)

در انتهای کتاب، بخشی تحت عنوان “بخوانید و بنویسید!” وجود دارد که در آن بخش به صورت درس بندی شده زبان آموزان شروع به نوشتن کلمات ساده می کنند.

 

 

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود در مورد

  • توانمندی های خود و دیگران

  • خواسته های خود

  • جملات حاوی صفات و اسمی در کنار یکدیکر

  • جمع خود و دیگران

  • جملات منفی

  • جملات امری موارد مشابه صحبت کرده و سوال بپرسد و همچنین تمام حروف الفبای انگلیسی به اضافه تعداد زیادی از کلمات را بخواند و بنویسد.

 

 

معرفی کتاب EFP 5

معرفی کتاب  EFP 5

 
 
کتاب EFP 5  آخرین کتاب از پیوستار EFP است. در این کتاب علاوه بر آموزش زبان انگلیسی در سطح گفتار (speaking)و شنیدار (listening)،‌ دو مهارت خواندار (reading) و نوشتار (writing) نیز به طور ویژه مورد توجه قرار داده می شود. این کتاب دارای ۱۰ درس  و شامل موارد زیر است:

 

ساختار (!Now, say)

در این بخش یک یا چند جمله الگویی با ساختاری پرکاربرد به زبان آموزان آموزش داده می شود و سپس با تکنیک !Now, produce ETP تثبیت می گردد. این بخش علاوه بر آموزش جملات الگویی، حاوی کلمات جدید مربوط به ساختار درس می باشد. این ساختارها شامل ساختار سوالی افعال to be، ساختار صفات مالکیت، ساختار There is/are، ساختار حال ساده (خبری، منفی و سوالی) و پرسش و پاسخ ?Wh و … است.

 

 

 

کلمات جدید(New words)

 
کلمات جدید این کتاب به تناسب ساختار هر درس برگزیده شده و شامل اسامی، صفت ها، افعال و … می باشد.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

حالا بنویسید و بخوانید! (!Now, write and read)

 
 
این صفحه شامل دو بخش “بخوانید، هجی کنید و بنویسید!” و “گوش کنید، کامل کنید و متن را بخوانید!” است. در بخش اول زبان آموز خواندن، هجی کردن و نوشتن شش کلمه را آموزش می بیند. در بخش دوم متن کوتاهی که دارای شش جای خالی است در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد. زبان آموزان باید به فایل صوتی متن گوش داده و جای خالی را با شش کلمه ی بخش قبل پرکنند و سپس متن را روخوانی کنند.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

مکالمات کوتاه و کاربردی (Conversation)

 

 

 

 

در این بخش زبان آموزان مکالمه های کوتاهی را می آموزند که شامل اصطلاحات و پرسش و پاسخ های لازم و ضروری در مکالمات روزمره است. به عنوان مثال می توان به موضوعاتی چون پرسیدن درباره مدرسه، بیان ترس، اجازه گرفتن از بزرگترها، بیان بیماری، توصیف حیوانات و … اشاره کرد.

 

 

 
 

 

 

 

 

 

شعر  (Song)

 

 

 

شعرهای مورد آموزش در این بخش شامل واژگان جدید و ساختارهای مرتبط با درس است که با توجه به فضای موزون شعرها به یادگیری و تثبیت ساختارها و واژگان کمک قابل توجهی می کند.

 

 

 
 
 
 

 

 

داستان (Story)

 

 

 

این بخش شامل مجموعه داستان های ترمه و تپل می باشد. هدف از این داستان ها نه تنها فراگیری اصطلاحات و کلمات جدید در قالب جملات است، بلکه به زبان آموزان کمک می کند که بتوانند در موقعیت های مشابه از آموخته های خود استفاده کنند. در هر داستان علاوه بر یادگیری کلمات و اصطلاحات جدید، زبان آموزان به پرسش هایی پاسخ خواهند داد که به مهارت گفتاری آن ها کمک شایان توجهی می کند.

 

 

 
 

 

 

بازی (Game)

 

 

 

 

بازی های این کتاب در جهت تثبیت و تقویت آموخته های زبان آموز و ایجاد فضایی شاد در کلاس ها طراحی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر یاد بگیرید! (!Learn more)

 

 

 

در این بخش، زبان آموزان با اعداد تا 100 و فصل های سال آشنا می شوند.

 

 

 

 

 

بیشتر تمرین کنید! (!Practice more)

 

 

 

 
این بخش برای هر درس در دو صفحه طراحی شده و زبان آموزان پس از یادگیری کامل درس به جهت تمرین و ارزیابی میزان یادگیری خود، تمرین ها را انجام داده و توسط مدرس تصحیح می شود.

 

 

 

 

 

 

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود در مورد

  • انواع جملات زمان حال با ضمایر فاعلی مختلف
  • اکثر ضمایر ملکی
  • وجود اشخاص و اشیاء و حیوانات
  • جملات روزمره با ساختار حال ساده
  • زمان
  • هویت اشخاص صحبت کرده، و همچنین به طور کامل بخواند و بنویسد.

 

 

در این مرحله زبان آموزان برای ورود به بخش نوجوان و آموختن سری کتاب های The Sun1-5 کاملاً آماده هستند.

 

 

 

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن